Skip to main content
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Media Partner
  • World Athletics Supplier
  • World Athletics Supplier
Wszystkie aktualności

Marszałek województwa podsumowuje World Athletics Relays

Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, czyli Stadion Śląski jest bardzo szczęśliwym domem polskiej Królowej Sportu – przyznał na zakończenie mistrzostw World Athletics Relays Silesia21 marszałek województwa Jakub Chełstowski.

W zakończonej w niedzielny wieczór imprezie Polacy wygrali biegi 2 x 2 x 400 metrów oraz 4 x 200 metrów pań. Sukcesy świętowały także sztafety 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów kobiet.

– Za nami dwa fantastyczne, pełne pozytywnych emocji, dni Mistrzostw Świata Sztafet, organizowanych w wyjątkowym, bo bliskim sercu każdego kibica, Stadionie Śląskim, który jako oficjalny Narodowy Stadion Lekkoatletyczny jest domem królowej sportu. Domem – dodajmy – bardzo szczęśliwym, szczególnie dla naszych reprezentantek, które w drugi dzień zawodów dostarczyły nam pięknych przeżyć – dwa srebra i złoto. Dla takich chwil biją nasze serca! Jeśli dodać do tego kapitalny wyścig w zawodach 2 x 2 x 400, gdzie Patryk Dobek i Joanna Jóźwik zdobywając złoty krążek wyszli poza rekord Europy, możemy czuć się naprawdę spełnieni. Pogratulować należy wszystkim uczestnikom. W tym trudnym czasie, gdy ciągle walczymy z pandemią, pokazaliście piękną rywalizację na bieżni, która może służyć za inspirację i motywację. Dziękuję, że byliście z nami. Za kilka tygodni, bo już w ostatni weekend maja, czekają nas – ponownie w kultowym Kotle Czarownic – Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Trzymam kciuki za nasze ekipy, mocno wierząc, że dobrym zrządzeniem losu, odbędą się one już z kibicami – powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Wspomniane drużynowe mistrzostwa Europy odbędą się na Stadionie Śląskim 29 i 30 maja.


Data zamieszczenia: 2 maja 2021. Dodaj do zakładek link.
WORLD ATHLETICS PARTNERS
ASICS
QNB
SEIKO
TDK
TBS
WORLD ATHLETICS SUPPLIERS
MONDO
Pinsent Masons