Skip to main content
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Media Partner
  • World Athletics Supplier
  • World Athletics Supplier
Wszystkie aktualności

„To jest gorąca oferta!”

To już oficjalna informacja - Chorzów stanął do walki o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w roku 2025! "To jest gorąca oferta" - mówi Sebastian Coe, prezydent World Athletics - światowej federacji lekkoatletycznej.

Ogłoszenie gospodarza nastąpi już w grudniu tego roku.

"Organizując World Athletics Relays Silesia 21 udowodniliśmy, że umiemy takie wydarzenia robić" - podsumował Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego. W wywiadzie dla TVP Sport, dodał, że teraz trwają prace nad złożeniem pełnej dokumentacji. Ten proces ma zakończyć się we wrześniu.

W tej samej stacji telewizyjnej, podczas World Athletics Relays Silesia 21, wypowiadał się Sebastian Coe. Prezydent World Athletics jasno mówił, że Stadion Śląski ma wszystko, by taką imprezę zorganizować. Coe podkreślał też, że komitet organizacyjny wykonał świetną pracę doprowadzając do skutku globalną imprezę w niełatwej, pandemicznej rzeczywistości.

Wiadomo, że w walce o MŚ 2025 jest stolica Kenii - Nairobi oraz dwóch innych rywali, którzy na razie wolą pozostać w ukryciu. Na pewno na korzyść Śląska działa fakt perfekcyjnie zorganizowanych World Athletics Relays Silesia 21. Otwartym zostaje pytanie czy federacja światowa organizację MŚ po raz drugi z rzędu będzie chciała powierzyć Europie. Budapeszt bowiem będzie gospodarzem czempionatu zaplanowanego na 2023 rok.


Data zamieszczenia: 5 maja 2021. Dodaj do zakładek link.
WORLD ATHLETICS PARTNERS
ASICS
QNB
SEIKO
TDK
TBS
WORLD ATHLETICS SUPPLIERS
MONDO
Pinsent Masons