Skip to main content
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Media Partner
  • World Athletics Supplier
  • World Athletics Supplier

Sport w Śląskim

Śląskie stawia na sport

Sport-na-slasku
Sport w Śląskim

W małych miejscowościach, małych klubach – właśnie tam często rozpoczyna się sportowa kariera tych, którzy potem dumnie, z orzełkiem na piersi, stają na podium olimpiad i mistrzostw świata.

Województwo śląskie z wiarą w kolejne pokolenia młodych sportowców inwestuje w rozwój sportu w swoim regionie, co czyni je obecnie liderem w zakresie jego finansowania.

Od modernizacji popularnych aren, takich jak Stadion Śląski, przez inwestycje w mniejsze i większe obiekty sportowe, aż po inicjację regionalnych programów wspierających kluby sportowe – właśnie w ten sposób Śląsk dba o przyszłe pokolenia sportowców.

Województwo śląskie może poszczycić się dzięki temu wieloma tytułami mistrza Polski w piłce nożnej, medalami krajowych mistrzostw wywalczonych przez sportowców w lekkoatletyce, koszykówce, hokeju, siatkówce, piłce ręcznej, narciarstwie, biathlonie, szermierce, łucznictwie czy akrobatyce sportowej. W każdej z tych dyscyplin Śląsk miał i ma wybitnych reprezentantów, którymi może pochwalić się na światowych arenach sportowych.

W regionie jednak, nie zabrakło miejsc do uprawiania sportu nawet dla jego amatorów. Żeglowanie na Jeziorze Żywieckim, spływy kajakowe nad rzeką Rudą, a zimą narciarstwo na Górze Żar, to tylko kilka z licznych atrakcji sportowych, jakie między windsurfingiem, nurkowaniem, czy wspinaczką województwo śląskie ma do zaoferowania.

WORLD ATHLETICS PARTNERS
ASICS
QNB
SEIKO
TDK
TBS
WORLD ATHLETICS SUPPLIERS
MONDO
Pinsent Masons