Skip to main content
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Media Partner
  • World Athletics Supplier
  • World Athletics Supplier

Stadion Śląski

Narodowy Stadion Lekkoatletyczny

Stadion-slaski
Stadion Śląski
miejsc siedzących
54 378
miejsc siedzących
miejsc podczas koncertów muzycznych
85 000
miejsc podczas koncertów muzycznych
lóż VIP
25
lóż VIP
miejsc biznesowych
1777
miejsc biznesowych
stanowisk dla mediów
842
stanowisk dla mediów
miejsc dla osób niepełnosprawnych
106
miejsc dla osób niepełnosprawnych

Stadion Śląski to obiekt już legendarny. Jest jednym z tych najbardziej rozpoznawalnych w kraju. Mieści się na terenie największego parku w Europie, Parku Śląskiego w Chorzowie. To jedyna w Polsce arena lekkoatletyczna, która posiada certyfikat World Athletics Class 1, co potwierdza zgodność wymogów niezbędnych do organizacji największych wydarzeń w świecie Królowej Sportu, mistrzostw Europy i mistrzostw świata.

Kocioł Czarownic dostarcza niezapomnianych wrażeń, do których chce się wracać. Najlepiej pokazał to Memoriał Kamili Skolimowskiej, który w 2018 roku po raz pierwszy odbył się na śląskiej bieżni. Podczas tego wydarzenia na trybunach zasiadła rekordowa widownia – na stadionie można było usłyszeć doping 41 200 rozpalonych do czerwoności kibiców.

Równie niemałe emocje panują wśród publiczności podczas rozgrywanego co rok na Stadionie Śląskim Memoriale Janusza Kusocińskiego. Podczas ostatniej edycji, 25 sierpnia 2020 roku, nadano Stadionowi Śląskiemu oficjalny tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Ten wyjątkowy obiekt to także największa, jak i najlepsza otwarta scena muzyczna w Polsce. Na scenie stadionu występowali znani na całym świecie artyści, między innymi AC/DC, Iron Maiden, Metallica, Guns N’ Roses, czy U2.

Chorzowski stadion jest również nowoczesną areną piłkarską. To właśnie po słynnym meczu Polska – Anglia 6 czerwca 1973 roku, zyskał on przydomek Kotła Czarownic. Angielscy dziennikarze okrzyknęli tak Stadion Śląski po jedynym w historii zwycięstwie Biało-Czerwonych nad Lwami Albionu.

Euforia po wygranej, frustracja po przegranej, zachwyt, zaskoczenie, niepewność, rywalizacja, adrenalina, porażka, sukces, rekord, ZWYCIĘSTWO! Wszystkie te wydarzenia dostarczały i wciąż dostarczają niezapomnianych wrażeń. Również dzięki Lekkoatletycznym Mistrzostwom Świata Sztafet, wspólnie dołożymy cegiełkę do słynnej legendy o Stadionie Śląskim. Stadionie Wielkich Emocji!

WORLD ATHLETICS PARTNERS
ASICS
QNB
SEIKO
TDK
TBS
WORLD ATHLETICS SUPPLIERS
MONDO
Pinsent Masons