Skip to main content
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Partner
  • World Athletics Media Partner
  • World Athletics Supplier
  • World Athletics Supplier

Transport

Transport
Transport

Jak dotrzeć na Stadion Śląski

Z Katowic

(lotnisko Pyrzowice)

… do Chorzowa dotrzesz w ciągu półtorej godziny. Z przystanku Pyrzowice Port Lotniczy, ulokowanego nieco ponad 200m od głównego wyjścia z lotniska, czeka Cię godzinna podróż autobusem do dworca PKP w Katowicach.  Z niego do Chorzowa dojedziesz bezpośrednio pociągiem Kolei Śląskich. Podróż zajmie Ci około 12 minut. Bilety na pociąg możesz nabyć w dowolny sposób przed rozpoczęciem podróży - w kasie lub online, natomiast w pociągu za bilet możesz zapłacić tylko gotówką.  Zdecydowanie najwygodniej jest wysiąść na stacji Chorzów Miasto, przejść około 400m do stacji tramwajowej Chorzów Rynek, wsiąść do tramwaju numer 6, 11 lub 19 i wysiąść na stacji Chorzów Stadion Śląski. Wtedy do celu pozostanie Ci 5 minut pieszo. Bilet tramwajowy możesz nabyć w automacie. Dokładne oznaczenie drogi ze stacji do stadionu, nie pozwoli Ci się zgubić. 

Z Warszawy

(lotnisko Chopina)

To prosta droga. Z największego portu lotniczego w Polsce wystarczy pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej – linią S2 lub S3 – dojechać na dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia, skąd przewoźnik PKP Intercity dowiezie Cię prosto do Katowic. 

Z Krakowa

(lotnisko Balice)

… do Katowic masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza - bezpośrednia podróż autobusem FlixBus, której czas wyniósłby zaledwie godzinę. Bilety u tego przewoźnika najlepiej nabyć przed rozpoczęciem podróży, by mieć gwarancję miejsca siedzącego. Druga możliwość – z przystanku Kraków Airport, znajdującego się zaledwie 100m od głównego wyjścia z lotniska, miejskim autobusem możesz dojechać do stacji kolejowej Kraków Bronowice, skąd pociągiem przewoźnika POLREGIO w nieco ponad dwie godziny dotrzesz do Katowic.   

WORLD ATHLETICS PARTNERS
ASICS
QNB
SEIKO
TDK
TBS
WORLD ATHLETICS SUPPLIERS
MONDO
Pinsent Masons